Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rëndohet situata në Klinikën Infektive në Kosovë: 106 pacientë me Covid të shtruar, 7 në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d26a1437e4e02bd5848ab2c2772a521

Rëndohet situata në Klinikën Infektive të QKUK-së në Kosovë.

Klinika ka bërë me dije se 106 persona të infektuar me Covid janë duke u trajtuar në spital. Nga këto, 46 po trajtohen me oksigjenoterapi dhe kujdes intensiv.

Sakaq njoftohet se 7 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Deklarata e plotë e Klinikës Infektive: Gjendja e pacientëve të sëmurë me Covid-19, të cilët trajtohen në Kliniken Infektive është si vijon;

46 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve 7janë në gjendje të rëndë.

Në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 6 raste, 3 raste janë në gjendje shumë të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, si dhe 3 raste janë në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar me respiratorë.

Sot lirohen 6 raste Covid-19 poztiv, në gjendje stabile në vetizolim në shtëpi.

Në objektin e mjekësisë sportive janë momentalisht 3 raste me Covid-19, 1 i intubuar dhe 2 me CPAP, kurse edhe 2 të tjerë me do të transferohen nga Klinika Infektive.

Në Klinikën e Pulmologjisë dhe Dermatologjisë janë të shtrirë 23 pacientë me Covid-19.

3 pacientë të tjerë të konfirmuar pozitiv në Covid-19, janë transferuar në Klinikën Infektive

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img