Rëndohet situata në Elbasan, konfirmohen 10 të infektuar me Covid-19 në spitalin psikiatrik “Sadik Dinçi”

Publikuar tek: aktualitet, më 22:24 16-11-2020 Rëndohet situata në Elbasan, konfirmohen 10 të infektuar me Covid-19 në spitalin psikiatrik “Sadik Dinçi” Spitali “Sadik Dinçi”

Koronavirusi është futur përsëri në spitalin psikiatrik të Elbasanit “Sadik Dinçi”, duke rënduar situatën atje.

Burime për mediat bëjnë me dije se gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 10 pacientë të infektuar në këtë spital.

Mësohet se disa infermierë janë në pritje të tamponit. Elbasani është një ndër qytetet me situatë të rënduar të Covid-19, duke përfshirë mësues dhe edukatorë të prekur me koronavirus.

Kujtojmë se së fundmi janë regjistruar 602 raste pozitive dhe 8 humbje jete nga Covid-19 në Shqipëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzon Bashën se i ka marrë kasetën e masakrës së Krushës, por Milaim Bellanica mllefin ndaj kryedemokratit e ka për diçka tjetër: Më premtoi se…
‘Akuzat ndaj Bashës të sajuara nga Beogradi’, ish- kryeministri Sali Berisha: Vuçiç i tregoi botës se ka forcë t’i dërgojë shqiptarët në Hagë »
Article Logic
Execution time: 0.013253927230835
array(1) { ["section"]=> string(97) "rendohet-situata-ne-elbasan-konfirmohen-10-te-infektuar-me-covid-19-ne-spitalin-psikiatrik-227995" }