Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Rektori i Universiteti të Mjekësisë fshin djersën me maskën e gojës (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

29175b071302773348fd960c70a05465

Presidenti Ilir Meta u dorëzoi sot dekretet e emërimit rektorëve të universiteteve publike, të shpallur fitues nga zgjedhjet e 30 korrikut.

Mes tyre ka  qenë i ftuar edhe rektori i Universiteti të Mjekësisë, Tiranë, Arben Gjata, i cili është njëkohësisht edhe pjesë e ekiptit të Task Forcës Anti-Covid.

Gjata për shkak të tempertuara të larta që kanë mbizotëruar në vendin tonë gjatë pritjes për t’u dekretuar nga Meta është djerësitur.

Si duket rektori nuk kishte fasoleta me vete dhe për të fshirë djerët si ‘zgjedhje të lehtë’ ka përdorur maskën.

Në fotot e mëposhtme shihet Gjata teksa fshin djersën me maskën që sugjerohet për ta përdorur për t’u mbrojtur nga Covid-19 si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

2-18-531x400.jpg3-10-527x400.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img