Rekrutonin klandestinë në Britani duke i fshehur në bagazh, arrestohen 6 persona, midis tyre 3 shqiptarë (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:05 15-08-2017 Rekrutonin klandestinë në Britani duke i fshehur në bagazh, arrestohen 6 persona, midis tyre 3 shqiptarë (Emrat)

Britanikët në bashkëpunim më shqiptarët kishin gjetur një mënyrë të re për të rekretuar klandestinë në Mbretërin e Bashkuar.

Në bashkëpunim me njëri tjetrin ata fshehnin në bagazhin e makinës persona nga Shqipëria që donin të jetonin ilegalishtë në Britani.

Ditën e sotmë 6 persona, ndër të cilët 3 me origjinë shqiptare, kanë rënë në prangat e policisë britanike, pasi fusnin persona klandestinë, mes të cilëve edhe fëmijë, biznes që e ushtronin prej vitesh.

Sipas DailyMail, shqiptarët e arrestuar janë arrestoi Eduart Karaj, 39 vjeçar, Ilir Hani, 44 vjeç dhe Vullnet Karaj, 41 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raporti i DASH për liritë fetare në Shqipëri, kritika qeverisë për kthimin e pronave të institucioneve fetare
Tërmet në Korenë e Veriut, panik dhe frikë te fqinjët »
Article Logic
Execution time: 0.011749029159546
array(1) { ["section"]=> string(114) "rekrutonin-klandestine-ne-britani-duke-i-fshehur-ne-bagazh-arrestohen-6-persona-midis-tyre-3-shqiptare-emrat-89186" }