Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Rekordi i Ronaldos, 501 gola në karrierën e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Cristiano Ronaldo u kthye të mërkurën në mbrëmje te goli, ose më mirë te golat, pasi shënoi dy të tillë në Malmo, duke arritur një tjetër rekord.

Me 2 golat e shënuar, Ronaldo ngjitet në kuotën e 323 golave në 308 ndeshje, duke barazuar Raulin, i cili ka zhvilluar 741 ndeshje, në listën e shënuesve më të mirë në historinë e Realit të Madridit.

Ndërkaq, yllit portugez i duhej vetëm një gol për të kapur 66 golat e Raulit në Champions League, ndërsa tani ka shkuar në 67 gola, transmeton Sportal.

Tjetër rekord për Ronaldon është ai i golave personal, sepse ka mbërritur tashmë në 501 të tillë, një shifër e pabesueshme.

Lexo edhe: Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Më shumë

spot_img
spot_img