Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Rekord vdekjesh në Indi, spitalet nuk sigurojnë oksigjen për të sëmurët me Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Spitalet në Indi janë në kolaps, pasi nuk mund të sigurojnë oksigjen për pacientët me Covid-19.

Si rezulat numri i vdekjeve nga Covid ka shënuar rekord në këto tre ditë. India ka regjistruar gati një million infektime në tre ditë, me 346.786 raste të reja brenda natës deri të Shtunën.

“Në Spitalin në Delhi 20 pacientë vdiqën brenda natës për shkak të mungesës së oksigjenit”, tha një zyrtar.

Qeveria thotë se po vendos trena dhe avionë në dispozicion për të transportuar furnizime me ilaçe në zonat e goditura më rëndë nga koronavirusi.

Numri i vdekjeve në të gjithë Indinë u rrit me 2,624 në 24 orët e së shtunës, nga 2,263 që ishin të premten.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img