Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

‘Rekord’ shprese në spitalin Italian/ Pas shumë vdekjesh nga Covid, lindin 15 fëmijë në 24 orë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka ndarë me të gjithë një lajm vërtetë emocionues.

albsig

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai ka treguar se në spitalin e Kremones, ku muajt e fundit shumë pacientë kanë ndërruar jetë për shkak të Covidit, kanë lindur plot 15 fëmijë në 24 orë.

Di Maio e shikon këtë si një mesazh shpresëdhënës, për të kuptuar që jeta është lumturi.

Postimi i plotë:

Lajm i mirë, shumë emocional.

“Ne na pëlqen ta interpretojmë këtë si një shenjë rilindjeje pas këtyre muajve të vështirë”. Këto janë fjalët e shefit të spitalit të Kremones, ku lindën 15 fëmijë në 24 orë.

Ata e përshkruajnë atë si një rekord, por ka më shumë se numra të vetëm. Kjo është një ngjarje plot kuptim. Sepse në atë spital për javë të tëra mjekë, infermierë dhe punonjës të kujdesit shëndetësor luftuan me masakra për të ndaluar koronavirusin dhe për të trajtuar mijëra pacientë. Por ata gjithashtu kanë parë që shumë njerëz vdesin. Ata kanë përjetuar vuajtjet e këtij virusi të mallkuar në lëkurën e tyre.

Këta njerëz mund të gëzohen sot sepse jeta është lumturi dhe ajo sjell me vete shpresën për të arritur.

Faleminderit per gjithcka.

106531749_3137013106335214_4093913601061044450_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img