Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Rekord negativ me Covid-19 në Greqi, bilancit të viktimave i shtohen 12 persona të rinj (SHIFRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritja e rasteve ditore me Covid-19 në Greqi ka arritur një rekord të ri negativ.  

Në 24 orët e fundit, në shtetin fqinj janë shënuar 1.259 raste të reja me koronavirus, numri më i lartë i regjistruar në javët e fundit, ndërsa 12 persona kanë humbur betejën me sëmundjen e rëndë.

Nga rastet e raportuara, 295 janë regjistruar në Athinë, 291 në Selanik, 75 në Rodopi. 55 në Serres dhe 47 në Larisa.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 32,752, nga të cilët 55.5% janë meshkuj. 102 qytetarë ndodhen në intubim, 33% femra dhe pjesa tjetër meshkuj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img