Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rekord infektimesh me Covid në Maqedoninë e Veriut, rekord viktimash në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9dc8fe62606a0c83238469aa3285a57a

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord rastesh të reja me COVID-19, po ashtu edhe numri i testeve ka qenë i madh.

Sipas autoriteteve shëndetësore të Maqedonisë së Veriut, në 24 orët e fundit janë kryer plot 5057 testime dhe prej tyre 1299 kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me virusin edhe 24 pacientë të tjerë duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3448.

Ndërkohë në Greqi janë 2532 raste të reja me Covid dhe 60 viktima, duke e çuar në 235.611 numrin total të të prekurve dhe 7421 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img