Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Rekord infektimesh me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 22 viktima në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

209cfbf50bf9ade696bf3a6784df4552

Vijojnë të jenë alarmante rastet e reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.  

Në 24 orët e fundit raportohet se janë kryer 3211 teste nga ku 1192 persona kanë rezultuar mbartës të virusit të ri.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 22 viktima, ndërsa janë shëruar 359 persona. Numri total i të vdekurve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut mbetet i frikshëm, 1049 që nga fillimi i pandemisë.

Për shkak të shifrave alarmante të të infektuarve dhe presionit të vazhdueshëm ndaj spitaleve të vendit, qeveria e Maqedonisë së Veriut, ka vendosur që ta pranojë propozimin e autoriteteve shëndetësisë për të kufizuar punën e lokaleve deri ora 21:00 dhe të ndalojë tubimet në ambiente të hapura për më shumë se 4 persona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img