Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rekord infektimesh dhe viktimash nga Covid-19 në Greqi, shifra të larta ka dhe Italia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3ee87ad656a532fcbf0640d616490d4f

Greqia sot ka regjistruar një numër të lartë infektimesh me koronavirus.

Kur u mendua se pati një rënie, pikërisht gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3458 raste të reja dhe 56 viktima, shifra rekord këto krahasuar me disa ditë më parë.

Screenshot_14.jpg

Në total steti ynë fqinj regjistron 227.247 të prekur dhe 7252 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Edhe Italia vijon me shifrat e larta të koronavirusit, pasi në 24 orët e fundit janë shënuar mbi 23 mijë rsate dhe 431 viktima, duke e çuar në gati 3.3 milionë numrin e të prekurve dhe 103.432 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_13.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img