Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Rekord i zi në Greqi, shënohet numri më i LARTË i rasteve të reja që nga fillimi i pandemisë, ka SHUMË viktima dhe në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend. Gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar rekordi më i keq sa i takon rasteve të reja me covid-19.

Plot 4322 infektime dhe 72 viktima, duke e çuar në mbi 260 mijë numrin e të prekurve dhe mbi 8 mijë atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

albsig

Nga ana tjetër e rënduar paraqitet situata edhe në Itali, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar mbi 16 mijë raste të reja dhe 529 viktima, duke e çuar në 3.561.012 numrin e të prekurve dhe 108.879 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img