Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Rekord i ri në Kosovë edhe sot, 18 persona humbin jetën nga Covid-19, mbi 1800 raste të reja (SHIFRAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon situata e rënduar në Kosovë sa i përket pandemisë së Covid-19.

1891  raste të reja të infektuar me Covid-19 dhe 18 humbje jetë janë shënuar në 24 orë në Kosovë.

Sot janë shëruar 1.483 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 112.883.

E plotë nga MSH:             

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.967 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 794.812 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 267.979 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 13.120 testime, 1.891 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 18 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.483 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 112.883.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 25.797.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img