Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Rekord i rekordeve/ 6 viktima në Greqi nga Covid dhe qindra raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f9f8dbb3c97267cf7daa30a003c631e1

Situata vijon e rënduar në Greqi nga pandemia e koronavirusi.

Gjashtë persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë ditës së fundit.

Autoritetet greke kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 453 raste të reja, shifër kjo më e larta e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë.

79 pacientë po trajtohen në intubim, mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç, nga të cilët 24 janë gra ndërsa pjesa tjetër janë burra.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 344 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të ifektuarve ka shkuar në 15,595.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img