Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rehatuar në kolltukn dhe këmbë mbi këmbë, ministrja e Ramës uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Bota nuk ndreqet ndryshe…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja Elisa Spiropali është ndër politikanët që kanë uruar ditëlindjen e 78-të të Helena Kadaresë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shfaqet e rehatuar në kolltuk teksa qëndron këmbë mbi këmbë krah bashkëshortes së shkrimtarit të madh Ismail Kadare, Spiropali i kushton asaj një dedikim të për ditëlindje.

“Edhe aq ditëlindje sa të do zemra e dashur Helena, Ty Zonjë e rëndë që me punë dhe lodhje të pafundme gjatë “Kohës së Pamjaftueshme” dëshmove në mënyrë shterruese se bota nuk mund të ndreqet ndryshe veçse përmes dashurisë dhe bukurisë”, shprehet Spiropali.

serggh4eh34h
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img