Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Regjizori Harvey Weinstein shpallet fajtor për ngacmim seksual dhe përdhunim

Lajme të ngjashëm

Ish-producenti Harvey Weinstein është shpallur fajtor në dy gjyqe për ngacmim seksual.

Ai është përballur me akuza të lehta për përdhunim të gradës së tretë dhe akt kriminal seksual i shkallës së parë.

Por Weinstein, 67 vjeç, është liruar nga akuzat më të rënda ndaj tij, për sulm të dhunshëm seksual dhe dhunim i shkallës së parë.

Ai ende përballet me akuza në Los Angeles për përdhunim dhe sulm seksual të dy grave në vitin 2013.

Më shumë se 80 gra, përfshirë aktore të famshme, e kishin akuzuar atë për sjellje seksuale, prej dekadash.

Ai mund të ishte përballur me burgim të përjetshëm nëse do të ishte dënuar për sulm të rëndë seksual, megjithatë Weinstein pritet të dënohet me 25 vite burg, shkruan BBC.

Më shumë