Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Regjistrohet në KQZ koalicioni “Aleanca”, ja cilat janë 6 partitë që e formuan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1136f4f5b6292cbe1b6a0b169525286e

Në KQZ është regjistruar edhe koalicioni i tretë për zgjedhjet e 25 prillit, që do të përbëhet nga 6 parti dhe do të quhet “Aleanca”.

Pjesë e këtij koalicioni do të jenë partitë:

-Aleanca Demokratike Shqiptare

-Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet

-Aleanca e Reformave Demokratike

-Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane

-Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare

-Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve

Kujtojmë se më herët u regjistrua në KQZ koalicioni “Aleanca Ora Komëbtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët”, i përbërë nga Partia Konservatore Albania me kryetar Kujtim Gjuzin, Partia Ora e Shqipërisë me kryetar Zef Shtjefnin, Partia Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptarë me kryetar Selami Jenisheri dhe Partia Emigracioni Shqiptar, me kryetar Kostaq Papa.

Ndërkohë pritet që të regjistrohet në KQZ edhe koalicioni i Partisë Demokratike me aleatët, të cilët do të dalin ën një listë të përbashkët nën emrin PD-Aleanca për Ndryshim.

Më shumë

spot_img
spot_img