Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Regjistrohen 3 rastet e para në Itali, varianti brazilian i koronavirusit i afrohet Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b016286726158b9068ba1a66a41c955f

Ditën e sotme në provincën e L’Aquila në Itali janë evidentuar tre rastet e para të variantit brazilian të koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur bga guvernatori Marco Marsilio, i cili ka thënë se të infektuuarit janë pjesëtarë të së njëjtës familje, të cilët u kthyen nga Brazili disa ditë më parë.

“Rastet janë zbuluar menjëherë dhe familja është izoluar. Ata do të marrin vaksinën COVID pasi të jenë rikuperuar plotësisht”, tha guvernatori.

Sipas studimeve të fundit, variant brazilian i koronavirusit mund të ulë efikasitetin e vaksinave.

Më shumë

spot_img
spot_img