Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Regjistrohen 170 raste të reja me Covid në Greqi, asnjë viktimë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

097a77a40c8180235913a3e6812541ef

Greqia nuk ka shënuar asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19.

Autoritetet greke kanë bërë me dije se gjatë ditës së fundit janë shënuar 170 raste të reja, prej të cilëve 27 janë indetifikuar në pikat doganore.

31 pacientë po trajtohen në intubim, mosha mesatare e tyre është 66 vjeç, prej të cilëve 29.0% janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

Sakaq qytetet më të prekura janë: Attika me 51 raste, 18 në Selanik, 15 në Kozan dhe në qytete të tjera.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 242 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 8819.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img