Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Refuzuan ftesën e RAMËS, ish-ministri i LSI argumenton ‘jo’-në e opozitës (MESAZHI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ecc5ec0113f5987202a735a4988d5898

Ish-ministri i Jashtëm dhe i Bujqësisë Edmond Panariti nuk i beson ftesës për dialog nga kryeministri Rama për diskutimin dhe hartimin e Reformës Zgjedhore.

Nëpërmjet profilit të tij në Facebook, zyrtari i LSI-së thekson se Rama kërkon të diskutohet vetëm ajo çfarë dëshiron mazhoranca duke mos marrë parasysh dhe mendimet e palës opozitare.

Ditën e djeshme, opozita refuzoi ftesën e kreut të qeverisë për t’iu bashkuar tryezës së negociatave për implementimin e Reformës Zgjedhore. Kjo pikë është një nga 9 kushtet kryesore që Gjermania i vendosi Shqipërisë për të fituar të drejtën e hapjes së negociatave.

Postimi i Edmond Panaritit:
Thelbi i ftesës për dialog pa kushte nga shumica është ky: Ejani të flasim pa kushte, por atë që dua unë, por duke përjashtuar atë që kërkon ti…

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img