Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Refuzon të kthehet në të penduarin e drejtësisë, Jeton Lami nuk tregon çfarë di për Ervis Martinajn

Lajme të ngjashëm

Ish-agjenti i arrestuar i Operacionales Jeton Lami ka refuzuar sërish që të bashkëpunojë me drejtësinë. Burime pranë Prokurorisë së Posaçme bëjnë me dije se ai nuk ka pranuar që të tregojë informacione në lidhje me Ervis Martinajn.

Bashkëpunimi me Jeton Lamin konsiderohet me tepër rëndësi për SPAK, pasi deklarimet e tij mund të hedhin dritë dhe për fatin e të shumëkërkuarit, Martinaj i cili që prej 7 muajsh rezulton i zhdukur.

Kujtojmë se ish-agjenti i Operacioniales u arrestua në muajin gusht 2022, vetëm disa ditë pasi familja e Ervis Martinajt denoncoi humbjen e kontakteve me të.

Jeton Lami rezultoi ndër personat e fundit që kishte patur kontakte me Martinajn, e vërtetuar dhe me pamje filmike, ku ai e ka shoqëruar në një hotel në Durrës.


Më shumë