Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Refugjati sirian fiton miliona euro në lotarinë franceze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një refugjat sirian që u largua nga vendi i tij i shkatërruar nga lufta në vitin 2011 ka fituar miliona euro në lotarinë në Francë.

Sipas “Mirror” refugjati, emri i të cilit nuk është bërë publik, e bleu biletën fituese në Paris, pranë një kioske në Saint-Denis. Refugjati sirian ka thënë për “Le Parisien” se ka në plan të blejë një apartament dhe të hapë një restorant. Ai gjithashtu ka planifikuar të sjellë në Fancë pjesën tjetër të familjes që aktualisht ndodhet në Siri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img