Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Reforma zgjedhore, Murrizi nga foltorja e Kuvendit: Duhet të ishte mbyllur që në nëntor, ne do të votojmë….

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c334e29d8a1b7c5948802119fb0ed34b

Deputeti Myslym Murrizi ka folur nga foltorja e Kuvendit sot lidhur me reformën zgjedhore për të cilën tha se duhet të ishte mbyllur që para 6 muajve.

‘Reforma duhet të ishte mbyllur që në nëntor, 6 muaj para zgjedhjeve por ju nuk keni dashur të bëni reformë.

Hajde të ashpërsojmë kodin penal për të eleminuar paratë e pista  që të heqim trafikantët dhe ordinerët që paratë e pista mos hidhen te vota. Nëse ka vullnet kodi ndryshohet që sot’, u shpreh Murrizi.

Gjithashtu Murrizi theksoi se ai dhe deputetët e rinj të opozitës di të votojnë atë cka është për tu ndryshuar në të mirë të popullit.

‘Çfarë është për tu ndryshuar në funksion të mirë të qytetarëve do e votojmë, ca mendoni se do bëni marrëveshje të fshehta, nën tavolinë nuk do e keni votën time e as të këtyre që kanë ardhur nga listat e  subjekteve politike’, tha ndër të tjera Murrizi.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img