Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Reforma Zgjedhore me PD-në dhe LSI-në, RAMA vendos kushtet e tij: Pranojmë bisedime me ta, por kur prevalon interesi i Shqipërisë Europiane…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

‘’Nuk dua të hyj në replika me opozitën, sepse e konsideroj të  panevojshme dhe të pafrytshme. Jemi të gatshëm të ulemi në bisedime pa kushte. Si jemi të gatshëm të dëgjojmë, jemi të gatshëm dhe të zbatojmë detyrën. Prevalon interesi i Shqipërisë Europiane mbi interesat e palëve. Prevalon ideja e integrimti mbi mendimet e opozitës.. Damian Gjiknuri e ka shprehur vetë. Nëse opozita dëshiron të ulet në Reformë, ai e rishikon pozicionin e tij si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi. Por, kjo nuk është e drejtë. Është njësoj si të them nuk jap intervistë për Top-Channelin nëse s’ikën Veliu’’, deklaroi Rama për bisedimet me opozitën jashtë parlamentit për realizimin e Reformës Zgjedhore

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img