Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Reforma në drejtësi, Xhafaj: Drafti final më 12 mars

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbledhur Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi në drejtimin e kryetarit Fatmir Xhafaj.

Xhafaj ka njoftuar se pas konkluzioneve të Komisionit të Venecias, drafti final për këtë reformë në rëndësishme do të jetë më 12 mars, pasi komisioni të mblidhet sërish. Ai ka falenderuar të gjithë ekspertët që kanë ndihmuar për hartimin e draftit për reformën në drejtësi.

Ndërkohë, përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Eduard Halimi ka kërkuar dialog politik për çështjet që ndajnë opozitën me mazhorancën. Ai ka ripërsëritur qëndërimin e PD-së për Byronë e Hetimit dhe rëndësisë që ajo ka për të qenë në varësinë e Prokurorisë dhe jo Ministrisë së Brendshme. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img