Reforma në Drejtësi, Meta zbulon mesazhin e ndërkombëtarëve: Ligjet i bëni të mira, por…

Publikuar tek: politike, më 21:21 08-01-2018 Reforma në Drejtësi, Meta zbulon mesazhin e ndërkombëtarëve: Ligjet i bëni të mira, por…

Presidenti vendit Ilir Meta ka folur sërish për çështjen e reformës në drejtësi dhe emplementim e saj.

I ftuar në emisionin “5 pyetjet”, në Report Tv, Meta tha se ka pasur komunikime të vazhdueshme me ndërkombëtarët.

Meta ka zbuluar dhe mesazhin që i kanë komunikuar ndërkombëtarët disa herë, për sa i përket situatës ligjore në vend.

“Është thënë se Shqipëria ligjet i bën të mira, por çalon te zbatimi. Tani është koha që ne ti bëjmë gjërat si duhet. Kushtetutën e kemi shumë të mirë për çështjen e reformës në drejtësi”,- u shpreh Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta komenton zgjedhjen e Arta Markut, apeli i Presidentit: Jo retorikë konfliktuale
Lirimi i Haki Çakos, gazetari Hoxha: Mbështetja e Ramës dhe kërkesa e Xhafajt.. »
Article Logic
Execution time: 0.012834072113037
array(1) { ["section"]=> string(91) "reforma-ne-drejtesi-meta-zbulon-mesazhin-e-nderkombetareve-ligjet-i-beni-te-mira-por-105888" }