Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Reforma në Drejtësi, Idrizi: Ju japim të gjitha votat, por me një kusht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka vënë në dispozicion të gjitha votat e kësaj partie për zbatimin e Reformës në Drejtësi, duke kërkuar në këmbim garanci se nuk do të manipulohet. Deklaratën ai e bën gjatë një takimi me strukturat e PDIU në Elbasan.

“Ne mbështesim Reformën në Drejtësi dhe integrimin e vendit. Ftojmë partitë të ulen në tryezë për zbatimin e saj. PDIU jep të gjitha votat e saj për reformën në drejtësi, ndaj duhet të jepen garanci që sistemi i drejtësisë s’do të manipulohet”, tha Idrizi nga Elbasani.

Në propozimet e para për anëtarët e komisionit ‘ad hoc’, PDIU ka përzgjedhur zyrtarisht kreun e kësaj partie, Shpëtim Idrizin si përfaqësues të mazhorancës në Komisionin e Vetingut, pasditen e kësaj të hëne. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img