Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Reforma në Drejtësi është në një fazë kritike”, ambasadorja Kim thërret në Rezidencën Amerikane ministren Etilda Gjonaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

33df6e75d3232babd45611d2aa04f836

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka thirrur në Rezidencën Amerikane ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Mësohet se ky takim i Kim me Gjonaj nuk do të jetë i vetmi. Sipas burimeve, takime të ngjashme do të mbahen në ditët në vazhdim me aktorë politikë në vend që kanë lidhje me zbatimin e Reformës në Drejtësi.

“Reforma në Drejtësi është në një fazë kritike. Ka bërë përparim të mjaftueshëm për të frikësuar ata që nuk e duan atë, por ende jo aq përparim sa të përmbushë kërkesat e popullit shqiptar për një sistem drejtësie që ka veçori integritetin dhe pavarënë. Prandaj, ata që kanë frikë nga Reforma në Drejtësi janë në sulm. Ata që e duan Reformën në Drejtësi duhet të gjejnë frymëzim tek fryma e Skënderbeut, tani më shumë se kurrë”, shkruante Kim në një editorial të botuar sot nga vet ajo.

Sipas saj, palët politike në vend duhet të bëhen bashkë dhe të çojnë përpara Reformën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img