Reforma e administratës, Rama lidhje direkte në ERTV: Nis operacioni AntiTepsi, shkrurtim drastik në çdo sektor

Publikuar tek: politike, më 10:33 07-02-2018 Reforma e administratës, Rama lidhje direkte në ERTV: Nis operacioni AntiTepsi, shkrurtim drastik në çdo sektor

Në llogarinë e kryeministrit Edi Rama prej disa minutash po mbahet një takim mes ministrash e përfaqësues të qeverisë lidhur me reformën e administratës publike dhe shkurtimin e procedurave buroktratike për marrjen e shërbimeve nga ana e qytetarëve.

Në lidhjen direkt që po mbahet aktualisht në ERTV nuk kanë munguar as lidhjet direkte, kryesisht me ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi, i cili ka treguar më shumë nga nismat e këtij dikasteri.

Po ashtu, Rama nuk ka kursyer edhe ironite, ndërsa e cilëson këtë si një operacion antitepsi.

“Faza e Parë e Operacionit AntiTepsi - Pas 4 muajsh pune intensive, qeveria plotësisht e përgatitur për realizimin e plotë të një shkurtimi të parë drastik të burokracisë për qytetarët, në çdo sektor. Një hap i madh për rritjen e shpejtësisë së shërbimeve për qytetarin në zyra e sportele dhe uljen e ndjeshme të korrupsionit. Jo vetëm kaq, po edhe masa konkrete kundër parazitëve e grabitqarëve, përmes Platformës së Bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al”, shkruan Rama.

 lidhje_direkt.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013288974761963
array(1) { ["section"]=> string(115) "reforma-e-administrates-rama-lidhje-direkte-ne-ertv-nis-operacioni-antitepsi-shkrurtim-drastik-ne-cdo-sektor-109426" }