Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

“Reflektoni miq” Rama i vendosur: Listat do hapen! Keqardhje për opojashtëparlamentaren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bdc5e620e9b311143f06769b0af6df2b

Ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave zgjedhore dhe ndalimin e koalicioneve kryeministri Edi Rama i quan “risi” në një reagim të fundit ku shprehet i vendosur për t’i bërë realitet në 30 korrik.

Rama thotë në një postim në Twitter si përgjigje ndaj qëndrimit të opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, se “me apo pa ata” Parlamenti do të vendosë në 30 korrik.

“Reflektoni miq, listat do hapen”, përfundon Rama.

Reagimi në Twitter:

Refuzimi për të diskutuar mbi risitë kushtetuese është në fakt refuzim për të pranuar realitetin dhe kjo është një sëmundje tanimë e vjetër e opojashtëparlametares! Keqardhje. Por me ata pa ata, Parlamenti vendos edhe për ta, si sot si në 30 korrik. Reflektoni miq, listat do hapen!

frghrth5h5h5h.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img