Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

“ Refleksione nga Shqipëria” në Kuvajt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kështu quhet ekspozita e çelur  nga Ambasada Shqiptare në Kuvajt në bashkëpunim me Këshillin Kombëtar për Kulturën dhe Artet në Kuvajt si dhe Galerinë tonë Kombëtare.

Kjo ekspozitë qëndroi e hapur për 6 ditë me rradhë ( 11-17 janar) duke tërhequr dashamirës dhe kritikë të artit.

Pjesë e ekspozitës u bënë edhe përfaqësues të biznesit e medias kuvajtiane.

Sipas drejtorit Galerisë tonë Kombëtare të Arteve, z.Artan Shabani, rëndësia e kësaj ekspozite qëndron në promovimin e artit shqiptar në vende me potencial të lartë ekonomiko-kulturor, çka do të sillte edhe bashkëpunimin mes popujve e vendeve tona.

Ndërkohë, kryetari i Këshillit Kombëtar për Kulturën dhe Artet në Kuvajt, z. Ali Johua, shprehu vlerësimin e tij për punët e artistëve shqiptarë.

Së shpejti, pritet edhe hapja e një ekspozite nga piktorët kuvajtianë, në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img