Referendumi, reagon kryeministri hungarez: BE s’mund të na detyrojë për refugjatët

Publikuar tek: bota, më 21:15 02-10-2016 Referendumi, reagon kryeministri hungarez: BE s’mund të na detyrojë për refugjatët

Pas publikimit të rezultateve të referendumit mbi refugjatët ka reaguar edhe kryeministri hungarez, Viktor Orban.

Në një deklaratë për shtyp Orban tha se Bashkimi Europian duhet të marrë parasyshë rezultatin e referendumit dhe nuk mund të na detyrojë për refugjatët.

"Hungarezët janë të vetëdijshëm për atë që është e rrezikshme" tha Orban.

Kryeministri pohoi se referendum ishte i shkëlqyer në një kohë që mediat shkruajnë se ky referendum ishte i dështuar për shkak të pjesmarrjes së ulët të votuesve në më pak se 50%.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet mjekësia, të moshuarës i ‘kurojnë’ infeksionin e syrit me ilaçe për kafshët
Aktori i famshëm shkel rregullat e qarkullimit, policia e ndalon dhe bëjnë selfie (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.01080584526062
array(1) { ["section"]=> string(86) "referendumi-reagon-kryeministri-hungarez-be-s-mund-te-na-detyroje-per-refugjatet-54872" }