Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Referendumi për pavarësinë e Katalonjës, mbi 300 të plagosur nga përplasjet me policinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi 300 persona janë plagosur, disa prej tyre me dëmtime të rënda, nga përplasjet me forcat e policisë gjatë tentativës për të ndaluar votimin në referendumin për pavarësinë e Katalonjës.

Policia spanjolle ka përdorur gaz lotësjellës, plumba dhe shkopa gome për të ndaluar qindra mijëra qytetarë të votojnë.

Rajoni i Katalonjës me kryeqytet Barcelonën kërkon prej vitesh shkëputjen nga Spanja. Dikur me dhunë e akte terroriste të grupeve separatiste e sot me referendumin popullor që zyrtarët spanjollë e quajnë të paligjshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img