Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Redi Jupi jo më trajner i Shpresave, FSHF në kërkim të zëvendësuesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Redi Jupi nuk do të jetë më trajneri i Shpresave kuqezi.

albsig

Trajneri i Kombëtares U-21 ka dhënë dorëheqjen pas përfundimit të Eliminatoreve të Europianit “Poloni 2017”.

FSHF po mendon për alternativat që do ta zëvendësojnë Redi Jupin në këtë detyrë dhe sigurisht që shanset për të marrë këtë pozicion e kanë ndihmësit e De Biazit.

Erjon Bogdani ose Ervin Bulku pritet të jenë në “garë” për t’u emëruar në postin e trajnerit të Shpresave të Shqipërisë, ndërsa nuk mbetet pas edhe Alban Bushi.

Tre alternativa, tre ish-lojtarë të rëndësishëm të Kombëtares ndër vite, mes të cilëve FSHF do të zgjedhë pasuesin e Jupit, për t’i besuar “filizat” e së ardhmes kuqezi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img