Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Recitoi në mes të borës në Korçë, Meta zbulon si i erdhi frymëzimi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta në një intervistë për “Quo Vadis”, nuk ka lënë pa komentuar, as videon e publikaur disa ditë më parë, ku në qytetin e Korçës i mbuluar nga bora ai u shfaq duke recituar.

Meta tha se frymëzimin e ka nga babai i tij i cili ka qenë mësues i letërsisë dhe kur ishte i vogël

 “Çfarë faji kam unë që djemtë e shoqatës së Ballkanit të Hapur shqetësohen pse unë shkoj në Korçë dhe pasi takoj artistët e mrekullueshëm të Korçës, frymëzohem dhe recitoj një kryevepër që  i takon një momenti historik, çeljes së shkollës së parë shqipe.

 E bëj me kënaqësi sepse babai im ka qenë mësues i letërsisë dhe kur isha fëmijë më kërkonte llogari dhe kërkonte të recitoja mirë. Ata i ka shqetësuar mesazhi, sepse ata janë çuna kozmopolitë dhe mendojnë se këto janë gjëra që i takojnë të kaluarës dhe nuk ka rëndësi gjuha  shqipe dhe as kombi”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img