Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Reciprociteti i targave, Kurti i prerë: Ose t’i mbajnë të dy vendet, ose t’i heqin!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë.

Në këtë takim Kurti ka bërë të qartë qëndrimin e tij lidhur me reciproritetin e targave, duke thënë se duhet t’i mbajnë të dy vendet, ose në të kundërt të hiqen si nga Kosova, ashtu edhe Serbia.

Te ky reciprocitet i targave të përkohshme për vetura ose Kosova dhe Serbia kanë të dyja të drejtë, ose e kanë të dyja gabim. Pra, ose do t’i mbajmë aso lloj targash të dyja shtetet, ose le t’i heqim ato edhe Kosova edhe Serbia, theksoi kryeministri Kurti. Ai i njoftoi ambasadorët edhe për bisedën telefonike që ka pasur mbrëmë me Zëvendës Presidentin e Komisionit Evropian dhe Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, z. Josep Borrell”, thuhet nw njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img