Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

REBELËT/ JA 7 deputetët që votuan KUNDËR rezolutës për ILIR METËN (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

86165bd7e50d2b4862fed457ccc441d7

Lefter Maliqi, Elda Hoti, Klajdi Qama, Artur Roshi, Fatjona Dhimitri, Vasil Sterjvski dhe Besnik Troplini.

Këta janë 7 emrat që votuan kundër rezolutës për Ilir Metën sot në Kuvend, raporton ekskluzivisht newsbomb.al.

7 deputetët i përkasin grupit të ri të opozitës, ardhur nga listat zëvendësuese të PD e LSI.

Ata dolën hapur kundër rezultës për Presidentin, hartuar dhe propozuar nga PS me qëllim kundërshtimin e dekretit për anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

deputetët Ramazan Gjuzi dhe Enada Kapllani abstenuan, ndërsa Koçi Tahiri nuk votoi por në fund rezoluta u miratua me 100 vota pro. / newsbomb.al/ 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img