Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Real Madrid kampion i dimrit pas fitores 0-3 kundër Getafe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një orar të pazakontë si mesdita e kësaj të diele, Reali i Madridit nuk ka bërë asnjë hap fals në la Liga duke triumfuar 3-0 në transfertën ndaj Getafe.

“Los Blancos” të inspiruar nga Ronaldo dhe Bale që treguan gjithçka përveçse zemërim mes tyre kanë asfaltuar rivalëtr dhe me plot meritë shpallen kampionë të dimrit, pavarësisht rezultateve të ndjekësve në Primera Division.

Periferia e Madridit ishte më e gjallëruar se zakonisht për shkak të vizitës së ‘Galacticos’ dhe Reali vuajti pak, por arriti të marrë 3 pikë të vyera. Cristiano Ronaldo shënoi dy gola për ekipin merengues ndërsa uellsiani Gareth Bale vulosi në pjesën e dytë triumfin e armatës së Carlo Ancelotti. Kjo është fitorja e dytë në 5 ndeshje të këtij viti 2015 që po zbulohet si i komplikuar për Real Madrid.

Kampionët në fuqi të Europës, tani shpallen edhe kampionë të dimrit në La Liga, pavarësisht se kanë një ndeshje më pak, për të zhvilluar me Sevilla. për tu theksuar ‘monstruoziteti’ i Ronaldos në fushë, futbollist që me goditjen me kokë ndaj getafe, tani është në kuotën e 28 golave në 17 ndeshje. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img