Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Real Madrid fiton derbin në “Wanda Metropolitan”, e gjashta në 6 javë të La Ligas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Derbi i Madridit vishet i “bardhë” pasi Reali mundi me rezultatin e ngushtë 1-2 Atletico Madrid në “Wanda Metropolitan”. Ekipi është rikthyer te fitorja në derbi pas 3 vitesh në shtëpinë e Atletico.

Të besuarit e Ancelotit kryesojnë me pikë të plota La Ligan pas 6 javësh kampionat. Goli i Rodrygo në minutën e 18 dhe Valverde në minutën e 36 i kanë dhënë avantazhin ekipin të Ancelotit.

Festa e Valverde pas shënimit të golit duket si një “dedikim” për Haaland. Atletico ka reaguar vetëm në minutën e 83 ku Hermoso ka shënuar me kokë pas një goditje nga këndi.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img