Reagon Rama për “Becchettin”: Bllokimi i parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses

Publikuar tek: politike, më 16:29 09-06-2015 Reagon Rama për “Becchettin”: Bllokimi i parasë së zezë që ushqente Agon Channel, një sukses Edi Rama

Kryeministri Rama ka reaguar për çështjen më të përfolur të momentit, atë të Becchettit të Agon Channel.

Rama e ka cilësuar bllokimin e parave të Agon Channel, një sukses. “Dekriminalizimi gjethe fiku që  bie e nxjerr çullak PD kur goditet krimi! Bllokimi i burimit të parasë së zezë që ushqente AgonCH një sukses!’, shkruan Rama në reagimin e tij.

Postimi i kryeministrit

 

 

Kujtojmë se Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë "arrest shtëpie" për Eriona Tropolinin, bashkëpunëtoren e Becchetit si dhe masën e "detyrim paraqitje" për Pranvera Gjikën, drejtore e bankës së nivelit të dytë. Ndërkaq, vetë Becchetti është shpallur në kërkim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011180877685547
array(1) { ["section"]=> string(94) "reagon-rama-per-becchettin-bllokimi-i-parase-se-zeze-qe-ushqente-agon-channel-nje-sukses-13111" }