Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Reagon Ministri i Brendshëm francez: Ky është vetëm fillimi. Dënim i ashpër për atë që sulmon Republikën

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Ky është vetëm fillimi. Operacionet do të vazhdojnë. Përgjigja e Republikës Franceze do të jetë e fuqishme dhe gjithëpërfshirëse. Ai që sulmon Republikën, nga Republika do të dënohet”, deklaroi Ministri i Brendshëm francez , Bernad Cazeneuve.

Ministri, Bernad Cazeneuve  gjithashtu u shpreh se Policia e Francës kontrollon aktualisht 168 pika kryesorë në të gjithë vendin dhe 23 persona po merren në pyetje. Gjithashtu, 31 armë janë sekuestruar, përfshirë një hedhëse raketash.

Në kuadër të luftës kundër terrorizmit në Paris, pas sulmeve të ndodhura, 104 individë janë vënë nën arrest shtëpie, 48 orët e fundit.

Lexo edhe: Abdelhamid Abaaoud: Ky është organizuesi i sulmeve terroriste në Paris

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img