Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Reagon kryeministri Rama: Kjo është luftë e vërtetë, mbështetje për Francën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sulmet terroriste që goditën Francën mbrëmjen e djeshme, ndërsa terrori dhe aksioni i policisë vijon ende në orët e parë të mëngjesit të 14 nëntorit.

Rama e ka konsideruar një luftë të vërtetë atë që po ndodh në Francë, ndërsa ka shprehur mbështetjen totale të Shqipërisë.

“Kjo është një luftë e vërtetë! Mbështetje e totale e Shqipërisë për Francën dhe qeverisë së saj në këto momente të tmerrit dhe pikëllimit. Rroftë Franca”, shkruan kryeministri shqiptar në një status në frengjisht në facebook.

Lexo edhe:

Reagojnë liderët botërorë, Obama: Jemi gati të ndihmojmë Francën. Merkel: Jam e shokuar

Ministria e Jashtme e Shqipërisë: Nuk kemi informacion për shqiptarë të përfshirë, jemi në gatishmëri

Më shumë

spot_img