Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Reagon ish-ministri, vendi pa kushtetutë, qeveria të rreh dhe s’të lë të qash

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy vite pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, me 140 vota, u katandisëm pa Kushtetutë fare!

Shkrirja e Gjykatës Kushtetuese, si garanci e zbatimit të Kushtetutës, është akti më i rëndë kundër Shtetit, Kushtetutës dhe Demokracisë!

Pas dy vitesh Kushtetutë, shteti është me Prokurori pa kokë dhe me gjykata te sakatuara. Është edhe më keq se ç’ishte!

Gjykata e Lartë është në kolaps, praktikisht e mbyllur.

Gjykatat e tjera shohin vetëm nga Vettingu dhe qeveria…

Prokuroria êshtë e gjitha nën sqetullën e qeverisë!

Asnjë shpresë që kjo situatë do ndryshojë tani afër…

Të huajt na shohin e na vlerësojnë vetëm si matricë, jo si realitet dinamik!

Prandaj qeveria sillet si pronare e çdo gjëje! Qeveria të merr paratë, pronën, liritë çdo gjë!

Të rreh dhe stë lë të qash!

Nuk të lë as ta thuash këtë realitet, se të quan “anti-reformë” e “tradhëtar”…

Pra kjo na paska qenë reforma! Vendosja e qeverisë mbi çdo gjë!!!

Por unë do ta them këtë realitet ashtu siç është!

Punë e madhe se ç’thot qeveria që e ka tradhëtuar Shqipërinë, duke u marrë me drogë!

Është më mirë të tradhtosh qeverinë sesa Shqipërinë!

 

Më shumë

spot_img