Hapësire reklamuese

Aktualitet

Reagon gazetari: I hoqa mikrofonin Braçes, gjuha e tij fyese dhe ofenduese

Shkruar nga Newsbomb
Reagon gazetari: I hoqa mikrofonin Braçes, gjuha e tij fyese dhe
Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është shfaqur para mediave jashtë Kuvendit disi i nervozuar dhe ka folur me ta në një mënyrë të papërshtatshme e agresive. Kjo bërë që disa gazetarë të ndihen të ofenduar dhe t’i heqin mikrofonin Braçes në shenjë protestë. Në një reagim në rrjetet sociale, gazetari Isa Myzyraj shkruan se në shenjë proteste i ka hequr mikrofonin Braçes, pasi deputeti përdori një gjuhë ofenduese, fyese dhe denigruese ndaj gazetarëve. “Në punën e përditshme hasesh me shumë arrogantë, por të drejtën për të bërë pyetje do ta shfytëzoj maksimalisht pavarësisht arrogancës së gjithkujt! Sot, në shenjë proteste i hoqa mikrofonin deputetit Braçe, sepse jam i bindir se gjuha e tij nuk ka lidhje me në Komuninimin me gazetarët: Ajo është një gjuhë ofenduese, fyese dhe denigruse ndaj gazetarëve”, shkruan Myzyraj. Lexo edhe: Braçe me gjuhë të agravuar ndaj gazetarëve: Kush je ti që më jep mend? Ik mi ti, ik
 
View this post on Instagram
 

A post shared by @newsbomb_albania

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese