Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Reagon ashpër Petrit Vasili: Ky që ndodhi ishte një akt banditesk, ne na qeveris një kryespiun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot pasdite në një nga selitë e PD-së në Kavajë, ku Ndriçim Jonuzi (Tahiri) plagosi 27-vjeçarin Bledar Okshtuni, me rol sekretar pranë PD në këtë qytet.

Vasili thotë se ky që ndodhi ishte një akt banditesk, dhe sipas tij ngjarje të tilla pritet të ndodhin për sa kohë Shqipërinë e qeveris një kryespiun.

Shënimi i Petrit Vasilit

Denoj me ashpersine me te madhe aktin banditesk te rilindjes ne Kavaje. Kur qeveris nje kryespiun vetem ngjarje te tilla do te ndodhin. Humbja katastrofike e rilindjes e shtyn ne veprimet te deshperuara kriminale. Autoret duhet te denohen me te gjithe rreptesine e ligjit. 25 prilli i jep fund horrllekut rilindas nje here e pergjithmone.

spot_img

Më shumë

spot_img