Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Reagojnë liderët botërorë, Obama: Jemi gati të ndihmojmë Francën. Merkel: Jam e shokuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Liderët botërorë kanë reaguar për sulmin terrorist që ka goditur Francën duke shprehur tronditjen, por njëkohësisht mbështetjen e tyre për popullin francez.

Barack Obama, President i SHBA: Ky nuk është sulm vetëm ndaj Francës, por është një sulm ndaj njerëzimit dhe vlerave që ne ndajmë. Jemi gati dhe të përgatitur për të ofruar çdo asistencë për Francën.

David Cameron, Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar: Jam i shokuar nga ngjarja e sotme në Paris. Lutjet tona janë me popullin francez. Do të bëjmë çdo gjë për të ndihmuar.

Matteo Renzi, Kryeministër i Italisë: Europa është goditur në zemër të saj. Lutjet tona janë për popullin francez.

Angela Merkel, Kancelare e Gjermanisë: Jam e shokuar nga kjo ngjarje. Lutjet e mia janë për familjarët e viktimave.

Lexo edhe: Sulmi terrorist në Francë

Më shumë

spot_img