Reagimi i parë kritik brenda PD: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një LIDER

Publikuar tek: politike, më 18:35 27-01-2018 Reagimi i parë kritik brenda PD: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një LIDER

Edith Harxhi, një ndër zyrtaret e PD që ka qenë kritike me Lulzim Bashën që pas zgjedhjeve të 25 qershorit të vitit të kaluar për shkak të dështimit të thellë në zgjedhje, vlerëson protestën dhe masivitetin ditën e sotme, por thotë se gjithë këta njerëz duan një lider. 

“Protesta e sotme masive tregoi se populli eshte gati per aksion por kerkon nje lider! Ne i zhgenjyem perseri. Qeveria nuk rrezohet me protesta pacifiste si ne Finlande! Duhet te ngrihemi kunder establishmentit!” shkruan Harxhi në twitter.

Edith Harxhi, ka qene nje prej kritikeve dhe organizatoreve te nje mendimi ndryshe ne PD, per shkak te perjashtimit te shume intelektualeve te kesaj partie, por ishte nje nisme qe “vdiq” qe ne gjeneze. 

27394721_10156913974813765_145635966_n.jpg

maxresdefault_1.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas protestës së opozitës, flet për herë të parë Monika Kryemadhi, thumbon edhe Fatmir Xhafajn
Nishani ka një këshillë për Bashën: Të ribashkohen forcat dhe energjitë si në vitin ‘92 »
Article Logic
Execution time: 0.013212919235229
array(1) { ["section"]=> string(82) "reagimi-i-pare-kritik-brenda-pd-lul-nuk-jemi-ne-finlande-na-duhet-nje-lider-108178" }