Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Reagimi i papritur i Evi Kokalarit: Jo dhunës në Shqipëri! Kjo gjendje është e papranueshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktvistja dhe mbështetësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Evi Kokalari ka reaguar pas përplasjeve të dhunshme gjatë protestës në selinë e PD-së ditën e sotme.

Kokalari dënon dhunën dhe i bën thirrje gazetarëve të bëjnë të njëjtën gjë publikisht.

“Kjo gjendje është e papranueshme”, shkruan Kokalari në rrjetet sociale.

Kujtojmë se nga ajo që u pa në protestë, episode dhune u shënuan si nga protestuesit e Sali Berishës, por edhe nga disa mbështetës të Lulzim Bashës që ndodheshin brenda selisë.

Reagimi i plotë i Kokalarit:

Jo dhunës në Shqipëri!

I bëj thirrje të gjithëve, duke futur këtu dhe gazetarët, që të dënojnë dhunën e sotshme. Kam ditë që kërkoj mos përdoret dhunë ndaj askujt dhe këtë e kam bërë duke u nisur nga informacionet që kishim.

Ngrini zërin dhe dënoni dhunën me mesazhet dhe postimet tuaja! Kjo gjëndje është e papranueshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img