Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Re tymi dhe hi, shpërthen sërish vullkani Etna në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

25eda81ac3c1b8e72eeff014b867c4bb

Ka shpërthyer  vullkani Etna, duke ndriçuar fuqishëm qiellin e Katanias.

Mediat e huaja raportojnë se nga krateri i Etnas ka dalë llavë dhe hi duke ndezur vendin. Kjo është hera e dytë brenda një muaji që shpërthen vullkani I Etna.

Fatmirësisht nuk raportohet për njerëz të lënduar apo dëme materiale.

Etna është vullkani më aktiv i Evropës.  Vullkani mund të shpërthejë disa herë në vit, duke dhënë pamje të pabesueshme por duke hedhur lavë dhe hi mbi ishullin Mesdhetar të Siçilisë.

Më shumë

spot_img
spot_img