Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Ratifikohet marrëveshja me Italinë për emigrantët

Shkruar nga Newsbomb
Ratifikohet marrëveshja me Italinë për emigrantët

Kuvendi me 77 vota  ratifikoi marrëveshjen për emigrantët të nënshkruar me Italinë më 6 nëntor të vitit 2023.

Sipas Marrëveshjes për forcimin e bashkëpunimit në fushën e migracionit, Italia do t’i dërgojë në Shqipëri emigrantët që i kap dhe i shpëton në Detin Mesdhe, duke filluar nga pranvera e këtij viti. Kjo marrëveshje është miratuara edhe në Itali nga Dhoma e Ulët e Parlamentit dhe nga Senati.

Veç deputetëve të Partisë Socialiste në pushtet, votën pro kësaj marrëveshjeje e dhanë edhe tre deputetët e Partisë në opozitë për Drejtësi Integrim dhe Unitet (PDIU).

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese